Jdi na obsah Jdi na menu
 


Japonská kuchyně

Příspěvky

Hůlky - jak s nimi správně manipulovat

11. 2. 2009

Když jste si konečně opatřili hůlky, povíme si, jak s nimi správně zacházet. Pokud dodržíte následující postup, shledáte, že ovládnutí hůlek není nic obtížného.

 

Kuřecí ramen - recept

11. 2. 2009

A jak vlastně připravit takový ramen? --> perex

 

Pocky

11. 2. 2009

Pocky jsou tyčinky obalené v čokoládě s různými příchutěmi. Vypadá to hodně primitivně, ale v Japonsku je chroupe skoro každej ;)

 

Sushi

11. 2. 2009

Netřeba představovat ;)

 

Onigiri

11. 2. 2009

Onigiri (お握り), známé též jako Omusubi (おむすび), je japonské jídlo konzumované hlavně jako svačina nebo rychlé občerstvení. Jde o vařenou rýži zformovanou obvykle do tvaru koule nebo trojúhelníka a zabalenou do listu nori. Tradičně bývá plněné nakládanými švestkami (umeboši), nasoleným lososem, kacuobuši nebo jinými slanými či kyselými ingrediencemi. Přidáním octa do rýže na onigiri se získává základní surovina pro další jídlo - suši. Ocet nebo nakládané suroviny slouží ke konzervaci rýže. Vzhledem k tomu, že onigiri je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších japonských jídel, je možné ho tam koupit ve většině obchodů s potravinami a to v mnoha příchutích. Ručně vyráběné rýžové koule je možné sehnat ve specializovaných obchodech nazývaných Onigiri-ja.

 [Pod perexem obrázky]

 

Instantní ramen

11. 2. 2009

Jedná se prakticky o suché přísady na ramen prodávané v kelímcích, které pouze zalejete horkou vodou a můžete podávat (připomíná mi to naše čínský polívky, ale instatní ramen je bohatší na suroviny) Jejich výhoda je snadná příprava a to, že si je můžete vzít kdykoliv s sebou. Nevýhodou je velké množství solí a různých konzervantů, které v sušených potravinách bývají hojně zastoupeny. I přesto průměrný Japonec za rok sní kolem 40 kelímků těchto ramen.

 

Japonci a pití

11. 2. 2009

Pití je v Japonsku všeobecně považováno za sociální jev. S "opilým" Japoncem se docela dobře domluvíte i anglicky. Japonským národním nápojem je saké, rýžové víno vyrobeno pivovarnickým způsobem.

[Celý příspěvek]

 

Japonské národní pokrmy

11. 2. 2009

Typická japonská jídla a informace "co jsou vlastně zač".

[Celý příspěvek]

 

Japonské restaurace

11. 2. 2009

Japonsko na první pohled vypadá jako země, která přejala západní hodnoty, ale ve skutečnosti je to naprosto jiný svět. Zvu vás na virtuální ochutnávku oblíbených japonských specialit.

[Celý příspěvek]