Jdi na obsah Jdi na menu
 


Japonské národní pokrmy

11. 2. 2009

Miso-shilu je lehká polévka ze sójových bobů. Hůlkami se z misky vybírají kousky ryb nebo zeleniny a vývar se vypije.

Fugu je druh ryby, která obsahuje žlázu se smrtícím jedem. Špatně připravená může i zabít, ale její pojídání je pro japonce napínavé. Gyoza je v páře vařené těstíčko s náplní masa nebo zeleniny.

Katsu-don je smažené vepřové maso nakrájené na nudličky, které se servíruje s pečenou cibulí a vejcem na velké misce rýže.

Koroke jsou dva "karbanátky", jeden plněný bramborovou kaší s osmaženou cibulkou, a druhý je s krabím masem .

Udon nebo soba jsou druhy nudlí, které se připravují mnoha způsoby. Lze je vařit v polévce nebo smažit v sójové omáčce. Podávají se teplé i studené.

Sushi je kopeček rýže ochucené rýžovým octem, na kterém je kousek čerstvé syrové ryby a trochu wasabi, křenové pasty. Sushi se podává i s mořskými plody, dušeným úhořem nebo okurkou zabalené v mořské řase.

Go-ham je vařená rýže. Nikdy nesmíte polévat rýži tmavou omáčkou, pokud v ní nebyla přímo servírována. Rýže je podávána jako poslední chod a často je brána i jako zákusek.

Čawan muši je vaječný krém.

Ankoje sladká pasta z bobů. Je to jeden z mála sladkých japonských pokrmů. Používá se i jako náplň do housek nebo jen jako zákusek. Pro osvěžení chuti mezi sousty pojídají Japonci nakládaný zázvor.