Jdi na obsah Jdi na menu
 


Japonci a pití

11. 2. 2009

Japonci a pití

Pití je v Japonsku všeobecně považováno za sociální jev. S "opilým" Japoncem se docela dobře domluvíte i anglicky. Japonským národním nápojem je saké, rýžové víno vyrobeno pivovarnickým způsobem.

Saké má speciální místo u japonského stolu. Je výborným společníkem pro chutné jídlo, konverzaci a dobrou atmosféru. Podle druhu se saké podává při pokojové teplotě, chlazené či teplé. Saké se podává v malé karafce a pije se z maličkých mističek. Je zvykem si dolívat vzájemně (nikdy ne sám sobě!) a proto, pokud už nemůžete, necháte trochu na dně. Dalším typicky japonským nápojem je pálenka, šóčú a sladké švestkové víno, choya umešhu, které se servíruje chladné jako aperitiv s ledem. Můžete se zde setkat i se zahraničním pivem a vínem. Mezi tzv. mizuwái, je rozšířené pití whisky, brandy nebo koňaku, hodně rozředěných vodou nebo ledem.

Pokud chcete ochutnat kousek Japonska, stačí navštívit některou tuzemskou japonskou restauraci. Někteří z nás mají tu výhodu, že si mohou dopřát japonské národní pokrmy denně. I když jen v závodní jídelně.