Jdi na obsah Jdi na menu
 


Japonsko - základní info

10. 2. 2009
Archeologický výzkum dokládá, že japonské ostrovy byly obydleny lidmi již od období mladší doby kamenné. První písemné zprávy o Japonsku jsou krátké zmínky v čínských dějepisných textech, které pocházejí z 1. století našeho letopočtu. Japonská historie byla poznamenána obdobími střídání dlouhé izolace a radikálním vlivem od vnějšího světa. Jeho kultura dnes je směs vnějších vlivů a tradiční kultura.
 U přes 377,873   kilometry čtverce, Japonsko je 62. největší země oblastí. To zahrnuje přes 3,000 ostrovů, největší který být Honshu, Hokkaido, Kyushu a Shikoku. Většina japonských ostrovů je hornatá, a mnoho z nich je sopečného původu, včetně nejvyššího vrcholu, hory Fudži. To zařadí 10th na světě populací, s skoro 129   milión lidí. Větší Tokio, s přes 30 miliónů obyvatelů, je největší městská oblast na světě.
 Protože to přijalo jeho ústavu 3. května 1947, Japonsko udržovalo nečleněnou konstituční monarchii s císařem a zvolený parlament, strava, který je jeden z nejstarších zákonodárných sborů v Asii. Japonsko je svět je druhá největší ekonomika, šestý největší vývozce a dovozce a člen G8, G4, a APEC.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář